Студентське життя

Студент – майбутнє країни та фундамент сучасності, джерело нових ідей та знахідок. Добре відомо, що стати справжнім студентом – велика радість, але стати студентом Української академії друкарства – радість подвійна. Обираючи нашу академію, абітурієнти та їхні батьки намагалися дізнатися якнайбільше про наш навчальний заклад, порівнювали його з іншими, вагалися у своєму виборі. Однак, розпочавши невтомну працю на ниві знань у нашій академії, кожен студент розуміє, що прийняв правильне рішення. Українська академія друкарства посідає особливе місце серед інших закладів освіти, адже це єдиний в Україні автономний вищий навчальний заклад, який готує фахівців для видавничої справи, поліграфії та книгорозповсюдження. Розбудова нашої держави ставить перед навчальними закладами надзвичайно важливе завдання – не тільки навчати, але й виховувати студентів справжніми громадянами і патріотами рідної землі. Пройде певний час, і сьогоднішня студентська молодь стане «ядром» української інтелігенції, а отже, майбутнє нашого народу залежатиме від змісту їхніх цінностей та орієнтирів.

11Студентське життя в УАД – надзвичайно цікаве та різноманітне. Десятки перспективних студентів Української академії друкарства щороку беруть участь у всеукраїнських і міжнародних конференціях, конкурсах, олімпіадах. Так, дипломами відзначені студенти, які брали участь у міжвузівській студентській науково-практичній конференції «Національна ідея: вчора, сьогодні, завтра», Міжнародній науково-практичній конференції «Кваліологія книги» (УАД), Міжнародній студентській науково-технічній конференції «Графіка ХХІ століття» (Севастопольський національний технічний університет), науково-технічній конференції «Друкарство молоде» (Національний технічний університет «КПІ»).

В Українській академії друкарства 2006 року відбувся українсько-німецько-польський семінар «Молодь без кордонів. Україна – джерело невичерпних перспектив». У межах конференції діяло три секції: «Культурний розвиток в Польщі та Україні», «Освіта. Перспективи студентського розвитку» та «Україна як частина європейської спільноти». Участь у семінарі взяли, окрім студентів УАД, представники польських навчальних закладів: Університету інформаційних технологій і менеджменту (Жешув), Європейського університету ім. Йозефа Тішнера (Краків), Європейського інституту (Лодзь).

Традиційно в академії відбувається конференція пам’яті Івана Франка, в якій беруть активну участь студенти-редактори, книгознавці, технологи.

У Львівському поліграфічному коледжі УАД щорічно восени відбувається Міжнародна наукова студентська конференція «Поліграфія очима студента», участь у роботі якої, окрім студентів ЛПК УАД, беруть студенти Московського видавничо-поліграфічного коледжу ім. І. Федорова (Росія), Спілки шкіл поліграфічно-книгарських ім. Зенона Клєменсєвіча (Краків, Польща), Відділення підготовки молодших спеціалістів Кримського інституту інформаційно-поліграфічних технологій УАД (м. Сімферополь).

Студенти академії беруть активну участь у різноманітних олімпіадах, зокрема Всеукраїнській олімпіаді з англійської мови для студентів немовних ВНЗ, що відбувається у Дніпродзержинському державному технічному університеті, Всеросійській студентській олімпіаді, що проходить у Московському державному університеті друку, олімпіаді з електротехніки у Національному технічному університеті «Харківський політехнічний інститут». Українська академія друкарства разом з Національним університетом «Львівська політехніка» та Львівським національним лісотехнічним університетом провели регіональну олімпіаду з інженерної та комп’ютерної графіки і нарисної геометрії, участь у якій взяли студенти тридцяти двох ВНЗ України. На базі Української академії друкарства відбувається олімпіада з видавничої справи та редагування.

Важливим є представлення студентських робіт на різноманітних конкурсах. На Всеукраїнському конкурсі студентських робіт, присвяченому актуальним питанням пакувальної індустрії, який проводили Науково-методичний центр освіти Міністерства освіти і науки України, Клуб пакувальників та журнал «Упаковка», робота студента академії зайняла призове місце. Студенти також брали участь у міжнародному конкурсі «Молодь і поліграфія», конкурсі рисунку в рамках Міжнародної виставки навчальних закладів «Сучасна освіта в Україні» (Київ), конкурсі «Друкарство молоде», конкурсі дипломних робіт «Економічним реформам – знання та енергію молодого покоління», Міжнародному конкурсі «Заводной апельсин» (Москва), Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт з напряму «Книгознавство, бібліотекознавство та бібліографознавство». Приємно відзначити, що студентка кафедри книжкової графіки і дизайну друкованої продукції УАД Наталя Явровська стала переможцем відкритого конкурсу з розробки емблеми «Львів-2012» у рамках підготовки до проведення фінальної частини Чемпіонату Європи з футболу у 2012 році.

Студенти кафедри книжкової графіки і дизайну друкованої продукції УАД беруть активну участь у різноманітних виставках, зокрема в експозиції робіт студентів-графіків на Міжнародній спеціалізованій виставці «Поліграфія» у Києві, у Львівському палаці мистецтв, у Львівському музеї етнографії та художнього промислу, а також у міжнародному різьбярсько-малярському пленері (м. Ясло, Польща).

Студенти Української академії друкарства мають можливість навчатися у магістратури та аспірантурі. В академії створена Рада молодих вчених і спеціалістів – це молодіжна організація, яка об’єднує аспірантів та молодих викладачів академії віком до 35 років з метою активізації та координування наукових досліджень на засадах добровільної участі та спільних наукових інтересів.

За ініціативи студентської громади 11 грудня 2007 року в Українській академії друкарства була створена Студентська рада. Понад двісті делегатів одноголосно ухвалили рішення про створення цього колегіального органу, який би представляв інтереси, захищав права та свободи усієї студентської спільноти навчального закладу.

epm_vyxrobota_4До структури органів студентського самоврядування Української академії друкарства входять: найвищий виконавчий орган – Студентська рада УАД, три Студентські ради факультетів УАД, Студентський парламент Львівського поліграфічного коледжу УАД, Студентська рада Кримського інституту інформаційно-поліграфічних технологій УАД, Студентська рада відділення підготовки молодших спеціалістів КІІПТ УАД, студентські ради двох гуртожитків та шість загальних департаментів: культури, дозвілля та спорту; соціального забезпечення та прав студентів; науки та освіти; зовнішніх відносин; інформаційного забезпечення та промоції; внутрішньої політики.

Студентське самоврядування об’єднує понад 5400 студентів академії, близько 150 студентів є активними його членами, що беруть участь у роботі керівних органів.

За час діяльності Студентської ради УАД вдалося реалізувати низку успішних проектів та заходів, а саме: створено молодіжний журнал «В5», що офіційно зареєстрований у Львові як молодіжне видання та розповсюджується у найбільших вищих навчальних закладах нашого міста; проводиться Всеукраїнський фестиваль КВК «Осінь поліграфіста», який щороку збирає на одній сцені команди КВК навчальних закладів поліграфічного спрямування з усієї України; започатковано проект «Назустріч студентам», який передбачає організацію зустрічей студентів з відомими людьми, що досягли успіху в різних сферах життя: політиці, спорті, громадському житті, шоу-бізнесі та інших. За час існування проекту у ньому взяли участь: Богдан Дурняк – професор, заслужений працівник освіти і техніки України, ректор УАД, Андрій Стадник – чемпіон світу з вільної боротьби, срібний призер XXIX літніх Олімпійських ігор в Пекіні, Віктор Пинзеник – відомий політик, учений, екс-міністр фінансів України, Андрій Котельник – чемпіон світу та Європи з боксу, заслужений майстер спорту.

Окрім того, створено проект «Львів-Крим – одна країна», що передбачає зустрічі, спільні заходи і проекти, а також культурні обміни між студентами Львова та АР Крим. Започатковано футбольний турнір «Кубок ректора», що проводиться серед 16 команд Української академії друкарства. Уже наступного року турнір матиме статус міжнародного, оскільки у ньому візьмуть участь команди з Польщі та Росії.

Акція «День студентського самоврядування» – один з найуспішніших проектів Студентської ради УАД. Проект дає можливість студентам один день покерувати навчальним закладом. Так, замість ректора, проректорів, деканів, завідувачів кафедр та інших адміністративних працівників у цей день на робочих місцях можна застати звичайних студентів. Ця акція проводиться 17 листопада кожного року в Міжнародний день студента. Цього дня студентство також влаштовує цікаві забави, флешмоби, спортивні ігри, виставки шпаргалок, конспектів тощо. Минулорічна акція була висвітлена в багатьох регіональних та всеукраїнських ЗМІ.

Студентська рада УАД створила центр працевлаштування, завдання якого займатися працевлаштуванням випускників та студентів Української академії друкарства; центр соціальної та правової допомоги, де надається безкоштовна юридична консультація для студентів УАД; окрім того, реалізовується проект «Соціальна ініціатива», спрямований на допомогу студентам-сиротам; «Студентська приймальня» – оперативний штаб допомоги студентам у вирішенні їхніх проблем; програма ознайомлення для студентів-іноземців. Студентський театр, при якому діє художня та естрадна студії, активно здійснює художні та мистецькі постановки до різноманітних свят.

За ініціативи Студентської ради УАД започатковано доброчинні акції: «Кожен здатен робити добрі вчинки», «Серце до серця», «Миколай про тебе не забуде», «Подаруй дитині книгу» та інші. Акція «Ми хочемо та можемо» – має на меті за допомогою скриньок, які розміщені у всіх корпусах академії, зібрати актуальні пропозиції студентів щодо різних аспектів студентського життя.

Студентська рада академії організовує безліч розважальних заходів та проводить низку вечірок та конкурсів. Бере участь у загальноміських акціях та проектах, серед них: акція «Пляжна сесія», «Найбільша студентська яєчня», «Намалюй свою писанку», «Студентський рекорд до Дня св. Валентина», Кубок м. Львова з інтелектуальної гри «Що? Де? Коли?» та ін.

Студентське самоврядування стало співорганізатором українсько-польської конференції «Вплив Болонського процесу на підвищення ролі студентського самоврядування в організації навчального процесу». У конференції взяли участь 50 представників із активів студентського самоврядування України та Польщі. Почесним гостем став Перший секретар посольства республіки Польща в Україні – Богуслав Гертруда.

Органи студентського самоврядування стали активними співорганізаторами Всеукраїнської конференції «Можливості впровадження кодексів честі у ВНЗ Луцька та Львова», в якій взяло участь близько 60 учасників із двох областей. Серед гостей конференції були представник Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні Сергій Решетов та волонтер Корпусу миру США Джеймс Мошер.

Органи студентського самоврядування представляють інтереси студентської громади у вчених радах академії та факультетів, приймальній комісії, входять до комісій, що спостерігають за проходженням заліково-екзаменаційних сесій, займаються розподілом іменних стипендій.

Студентська рада УАД є членом Європейського молодіжного парламенту, Студентської ради при Кабінеті міністрів України, Української асоціації студентського самоврядування, Всеукраїнської студентської ради при МОН України, Національного союзу студентів, Молодіжної ради при губернаторі Львівщини, Студентської ради Львова; співпрацює з такими громадськими організаціями, як Комітет підтримки студентського самоврядування, Центр громадської адвокатури, Молодіжна спільнота, АМОРЕ, Спілка ініціативної молоді, Фундація регіональних ініціатив, БФ «Смолоскип», Студентська спортивна спілка Львівщини «Гарт» та інші.

Досить широкою є міжнародна співпраця органів студентського самоврядування, результатом якої є обмін досвідом зі студентами Ягеллонського університету (м. Краків, Польща), Варшавської політехніки (м. Варшава, Польща), Університету Марії Кюрі-Складовської (м. Люблін, Польща), Українського вільного університету (м. Мюнхен, Німеччина), Московського державного університету друку (м. Москва, Росія) та інших.

В Українській академії друкарства важливу роль щодо соціального захисту та захисту прав студентів відіграє первинна профспілкова організація студентів (профком студентів). Ця громадська організація входить до профспілки працівників освіти і науки України, що є всеукраїнською добровільною неприбутковою громадською організацією. Основним завданням студентської профспілкової організації є соціально-економічний захист студентів, гарантія їхніх прав та інтересів, надання можливості для самореалізації, набуття практичних навиків для майбутнього кар’єрного росту.

Сьогодні до складу профкому студентів входить профбюро трьох факультетів та профбюро Львівського поліграфічного коледжу, працюють комісії соціального захисту, культурно-масової роботи, з питань спорту та туризму, з оздоровлення студентів.

Вже стало доброю традицією щороку проводити свято молодості та краси «Міс Академія», що демонструє високий рівень естетичного, культурного та інтелектуального розвитку прекрасної половини студентства Української академії друкарства.

За підтримки Львівської міської ради діє проект «Стажування студентської молоді», відповідно до програми якого студенти академії щорічно мають можливість пройти стажування в органах місцевого самоврядування.

Для висвітлення подій, що відбуваються в студентському житті академії, видається студентська газета «Підголоско-76», де студенти можуть реалізувати себе у журналістиці, набуваючи досвіду на ниві видавничо-поліграфічної справи.

Щороку проводяться Великодня акція «Розмалюй писанку» та всеукраїнська акція «Різдво разом», коли студенти академії під час Різдвяних свят приймають студентську молодь з усієї України.

Наші студенти не байдужі до дітей, позбавлених батьківської опіки. Профком студентів здійснює соціальні проекти: «З Миколаєм прийди – дітям свято принеси!» (підтримка школи-інтернату для дітей з вадами розумового розвитку), «Намалюємо дітям казку» (проект студентів кафедри книжкової графіки та дизайну друкованої продукції щодо оздоблення кімнати дитячого притулку казковими персонажами), допомога Вінницькому центру онкохворих дітей.

3Для тих студентів, які бажають пізнати нашу країну, діє проект «Подорожуємо разом», який дає можливість студентам побувати у замках Львівщини (маршрут «Золота підкова» – Олеський, Підгорецький та Золочівський замки), Національному дендрологічному парку «Софіївка», помилуватись одним із семи чудес України – Кам’янець-Подільською фортецею та містом Хотином, взяти участь у проекті «Перезавантаження» (щорічне сходження студентів академії на найвищу гору України – Говерлу).

Студенти академії беруть участь у молодіжних фестивалях «Зашків» (приурочений до дня народження Є. Коновальця), «Бабине Літо» (міжнародний молодіжний фестиваль туристичної пісні), «Студентська республіка» (до Дня молоді), а також у студентському фестивалі «КВК Львова» серед вищих навчальних закладів.

Чим би не займалися студенти упродовж року, вони завжди очікують літа. При академії діє спортивно-оздоровчий табір «Лазурний», в якому щорічно мають змогу оздоровитись студенти. Судячи з кількості охочих відвідати табір, наші студенти люблять відпочивати у «Лазурному», який розташований у мальовничій місцевості західного узбережжя Криму на березі Чорного моря в екологічно чистій природній зоні. Ця частинка Кримської землі, завдяки унікальному клімату та лагідному теплому морю, стала запорукою успішного навчання студентів протягом навчального року.

За програмою відпочинку та оздоровлення студентів, яку проводить Асоціація правозахисних організацій студентів разом зі студентською профспілкою академії, молодь має змогу відпочивати на базі «Ікар» Національного аерокосмічного університету ім. М. Є. Жуковського «ХАІ» та СОТ «Буревісник» Херсонського державного педагогічного університету.

Під час зимових канікул студенти академії мають можливість відпочити у лікувально-оздоровчому комплексі «Верховина» (Івано-Франківська область) та туристично-оздоровчому комплексі «Високі Карпати» (Закарпатська область), на базі табору «Поліграфіст» (с. Розлуч) та на базі відпочинку в с. Східниця.

Сьогодні профком студентів УАД тісно співпрацює з профкомами студентів вищих навчальних закладів м. Львова, Кіровоградського національного технічного університету, Національного аерокосмічного університету ім. М. Є. Жуковського «ХАІ», Харківського національ­ного університету радіоелектроніки, Херсонського державного педагогічного університету та інших ВНЗ, Асоціацією правозахисних організацій студентів України, спільно реалізовуючи такі проекти, як міжнародний студентський квиток ISIC та студентська дисконтна картка EVRO>26.

Профспілкова організація студентів є добрим помічником і порадником для усіх студентів академії, адже завжди допоможе та надасть ґрунтовну консультацію.

В УАД працюють спортивні секції з різних видів спорту. Збірні команди академії беруть участь в «Універсіаді Львівщини», у чемпіонатах і кубках України, міжнародних змаганнях і фестивалях.

«Аеробіка та шейпінг» – найчисельніша секція, у якій займаються близько 200 студентів у шести збірних командах: «Екстрім», «Парадіз», «Богемія», «Віват Академія», «Фієста», «Конфеті», що є неодноразовими призерами чемпіонатів і Кубків ФСТ «Україна», а також міжнародних турнірів.

Бокс – олімпійський вид спорту, що виховує мужність, відвагу, бажання перемогти, розвиває силу, швидкість, витривалість. Спортсмени цієї секції беруть участь у чемпіонаті Львівської області та «Універсіаді Львівщини».

Члени секції «Шахи» постійно підтверджують, що в Українській академії друкарства є студенти, які люблять і цінують цей захопливий і непростий вид спорту. Нещодавно вони вибороли в «Універсіаді Львівщини» І місце у турнірі зі швидких шахів. Це досягнення дасть можливість зіграти в першій підгрупі, куди належать ВНЗ, що показують високі результати спортивної діяльності.

Бадмінтон – улюблена гра багатьох студентів. Секція бадмінтону працює на базі ЛНУ ім. І. Франка. Це великий зал із шістьма полями для бадмінтону. Заняття проводить кваліфікований тренер. Щороку наша команда захищає честь УАД на «Універсіаді Львівщини» і у своїй групі займає найвищі місця.

«Вільна та греко-римська боротьба» – секція, що проводить навчально-тренувальну роботу зі збірними УАД згідно із затвердженим розкладом тренувань та навчально-тренувальних планів. Збірні команди УАД беруть участь в «Універсіаді Львівщини», де студенти неодноразово ставали призерами.

У секції «Дзюдо» навчають правильно використовувати силу супротивника для того, щоб отримати перемогу. Збірна команда УАД з дзюдо постійно займає перші місця.

Волейбол – одна з найпопулярніших спортивних ігор. Збірна команда УАД бере участь в «Універсіаді Львівщини», студентському спортивному фестивалі, різноманітних товариських зустрічах.

«Настільний теніс» – це секція, де можна отримати техніко-тактичну, фізичну та психологічну підготовку. Сьогодні в УАД навчаються студенти-іноземці з Туркменістану, майстри спорту Енвер Оразов і Олександр Карцев, які брали участь у Чемпіонаті світу за збірну своєї країни.

«Атлетична гімнастика» – користується великою популярністю серед студентів академії. У цьому виді спорту використовують як традиційне (штанга, гантелі, гирі), так і нетрадиційне обладнання (тренажери й пристрої зі змінним навантаженням). Студенти щорічно виступають на змаганнях «Універсіада Львівщини» в складі збірної команди академії та займають призові місця.

Спортивні зірки академії: Андрій Стадник – майстер спорту міжнародного класу, чемпіон Європи, призер кубків Світу, срібний призер XXIX Олімпіади в Пекіні з вільної боротьби; Вікторія Млинарська – майстер спорту, призер чемпіонатів Європи, член збірної України з вільної боротьби, майстер спорту; Віталій Біловус – член збірної академії з футболу, гравець ФК «Карпати»; Микола Логойда – чемпіон Європи зі спортивних танців; Юлія Трембецька – чотириразова чемпіонка Універсіади з плавання; Михайло Цьона – майстер спорту, призер України з боротьби на поясах; Володимир Філіпович, Мирослава Кузів – призери Універсіади Львівщини з дзюдо; призери чемпіонатів і кубків України з аеробіки – команди «Екстрім» (капітан Наталя Шестак), «Парадіз» (капітан Світлана Балух), «Богемія» (капітан Лілія Яремків), «Super Star» (капітан Андрій Дрозд); призери універсіад Львівщини з атлетичної гімнастики: Юрій Русиняк, Микола Іванишин, Роман Ілик, Юрій Табака, Ростислав Крислач, Богдан Дудич; призери з вільної боротьби: Іван Волосецький, Марія Савчук, Марія Дудич, Наталя Жанівців, Ірина Турунцева, Андрій Костків, Максим Кузів; чемпіони з настільного тенісу, майстри спорту Енвер Оразов, Олександр Карцев.

Українська академія друкарства – це друга домівка для студентів, де вони не лише навчаються, здобуваючи певний фах, а й живуть цікавим, насиченим життям. Студенти, які обирають УАД, безумовно, неординарні, творчі та всебічно обдаровані. Отож завдання колективу нашого навчального закладу – допомогти кожному зі студентів реалізувати свої можливості, розкрити таланти!