Факультети

Факультет видавничо-поліграфічних та інформаційних технологій

Факультет видавничо-поліграфічних та інформаційних технологій започаткований у 1923-го році, коли у Київському художньому інституті на базі графічного відділу, яким керував професор Г.Нарбут, був створений поліграфічний факультет. У 1930 році вже з поліграфічних факультетів Київського, Харківського і Одеського художніх інститутів у Харкові було створено Харківський поліграфічний інститут, який переведено до Львова 1945-го року.

Випускники факультету працюють у видавництвах, друкарнях та інших закладах, пов’язаних з поліграфією, на теренах цілого краю. Багато з них займають керівні посади, деякі організували власні видавництва, друкарні, поліграфічні фірми. Випускники факультету також добре себе зарекомендували як спеціалісти-керівники на підприємствах Росії, Білорусі, Ізраїлі, Німеччині, Латвії, Литві, Естонії, Болгарії, Кубі та інших держав.

Факультет є базовим і найбільшим навчальним підрозділом Української академії друкарства, готує своїх студентів до успішної професійної діяльності за спеціальностями «Видавництво та поліграфія»,  «Комп’ютерні науки та інформаційні технології», «Дизайн», «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація». Навчання студентів здійснюється за освітньо-кваліфікаційними рівнями бакалавр, магістр і доктор філософії на 6 випускових кафедрах. 

З історією факультету тісно пов’язані імена всесвітньо відомих митців – професорів В.Касіяна, О.Кульчицької, Я.Гояна, колишнього проректора, завідувача кафедри хімії Є.Д.Ніколайчука, М.А.Прядка (першого завідувача кафедри технології друкарсько-обробних процесів і поліграфічних матеріалів), Я.К.Шамборовського (члена першої спеціалізованої ради УПІ ім.Ів.Федорова з захисту кандидатських і докторських дисертацій), Є.І.Заболотного (колишнього декана факультету), професорів, заслужених діячів науки і техніки України Кравчука В.А., Мервінського Р.І., П.Л.Пашулі, Е.Т.Лазаренка, Шибанова В.В., заслуженого працівника освіти України, багаторічного ректора С.М.Гунька, професора, доктора технічних наук Гаванко С.Ф. та багатьох інших.

 

 

Адреса ФВПІТ: 79020, Львів, Підголоско 19, к.234
Декан Миклушка Ігор Зіновійович, к.т.н, доцент
тел.: (032) 242-23-77
E-mail: fvpit@uad.lviv.ua
Заступник декана,куратор ECTS Конюхова Іванна Іванівна
8(032) 2422377
Cтарший інспектор Цімер Олена Богданівна
8(032) 2422377
Інспектор деканату Коминар Людмила Іванівна
8(032) 2422377

 

Факультет комп´ютерно-поліграфічної інженерії

 

Від механічного факультету УПІ ім. Івана Федорова до факультету комп’ютерної поліграфічної інженерії – такий півсторічний шлях однієї з ланок підготовки фахівців для поліграфічної промисловості України, близького і далекого зарубіжжя.

Першим деканом механічного факультету був Володимир Григорович Шпіца, який пізніше, в 1952 р., став директором, а згодом ректором УПІ. В різні часи факультетом також керували: Юхим Самійлович Віксман, Григорій Денисович Толстой, Василь Андрійович Іщенко, Олександр Миколайович Полюдов, Юрій Йосипович Хведчин, Степан Григорович Стельмащук, Діонізій Васильович Чабан. В даний час факультет очолює доцент, к.т.н. Ігор Теодорович Стрепко.

Факультет має свої філії випускних кафедр у науково-дослідному інституті поліграфічної промисловості ім. Т.Г.Шевченка, на заводі фрезерних верстатів та на Львівській книжковій фабриці „Атлас”.

Навчання на факультеті здійснюється за двома напрямами: „Автоматизація та комп’ютерно – інтегровані технології”, „Інженерна механіка”.

За напрямом „Інженерна механіка” на факультеті готують фахівців за спеціальностями „Поліграфічні машини і автоматизовані комплекси”, „Машини і технологія пакування”, „Технологія машинобудування”.

За напрямом „Автоматизація та комп’ютерно – інтегровані технології” на факультеті навчаються студенти за спеціальностями „Автоматизоване управління технологічними процесами”, „Комп’ютерно – інтегровані технологічні процеси і виробництва”.

 

 

Адреса ФКПІ: 79020, Львів, Підголоско 19, к. 219
Декан Петрів Роман Іванович, к.т.н., доц.
тел.: 8(032)2422376
e-mail: FKPI@uad.lviv.ua
Заступник декана,куратор ECTS Шустикевич Андрій Іванович, к.т.н., доц.
8(032) 2422376
Секретар-методист Пащак Оксана Миколаївна
8(032) 2422376

 

Факультет медіакомунікацій та підприємництва

 

Історія факультету починається з 1965 року, коли в Українському поліграфічному інституті ім. Ів.Федорова ( з 1994 року – Українська академія друкарства) був створений інженерно-економічний факультет, хоча підготовка інженерів-економістів в академії ведеться з 1930 року. Організатором та довголітнім деканом факультету був випускник інституту Р.М.Машталір, доктор економічних наук, професор, перший доктор економічних наук в поліграфії у колишньому СРСР. З 1967 року на факультеті розпочалася підготовка редакторів наукової, технічної та інформаційної літератури, з 1977 року – підготовка книгознавців і організаторів книжкової торгівлі. З 1990 року відкрито спеціальність „Облік і аудит”, а з 2001 року – спеціальність „Маркетинг”.

З історією факультету економіки і організації книжкової справи Української академії друкарства тісно пов’язані імена заслуженого діяча науки та техніки України Р.М.Машталіра, організаторів підготовки фахівців для видавничо-поліграфічного комплексу держави А.М.Левіна, Б.Г.Куслицького, І.М.Немченка, Ф.П.Азаренка, Ф.С.Савицького, П.К.Починка, І.М.Сиваш, В.В.Дінкевича, Ф.М.Рєзнікова, А.В.Золотухіна, Ю.О.Барнича та ін.

 

 

Адреса ФМКП: 79020, Львів, Підголоско 19, к.313
Декан Стеців Леся Петрівна, к.е.н., доц.
8(032)2422375
e-mail: feoks@uad.lviv.ua
Заступник декана,куратор ECTS Савчук Григорій Миколайович
8(032)2422375
e-mail: hryhorlv@ukr.net
Секретарі-методисти Білограць Галина Романівна
8(032)2422375
Кобля Світлана Олегівна
8(032)2422375